Jdi na obsah Jdi na menu
 


prima cool

Jmenuju se Earl.my-name-is-earl.jpg

Earl J. Hickey, obyvatel fiktivního Camden County, je drobný zlodějíček s pochybnou minulostí. Když vyhraje v loterii 100 000 dolarů, srazí ho auto a výherní tiket odlétne. Následně v nemocnici uvidí pořad Poslední výzva s Carsonem Dalym, kde se dozví o karmě a rozhodne se změnit svůj život. Sepíše si seznam všech špatných věcí, kterých se v životě dopustil, a rozhodne se je odčinit, věří, že to je jediná cesta, jak získat pozitivní karmu. Poté, co udělá první dobrý skutek, jeho výherní tiket se k němu vrátí. Earl to chápe jako znamení a za pomoci svých nově nabitých peněz a přihlouplého bratra Randyho se rozhodne postupně škrtat věci ze seznamu.

 

 

 

 

supernatural-wallpaper.jpg

Lovci Duchů

Celý seriál pojednává o vztahu dvou bratrů, a to Sama Winchestera, jehož ztvárňuje Jared Padalecki, a Deana Winchestera v podání Jensena Acklese. Sam a Dean cestují napříč Amerikou v černé Chevy Impale 1967 a vyšetřují nejrůznější záhady či nevysvětlitelné jevy, jež se zakládají na pravdivých legendách z území Spojených států. Díky tomu tak máme možnost vidět nejen dobře známé nadpřirozené bytosti jako jsou upíři, vlkodlaci, duchové a démoni, ale také Wendiga, Strigu, Ženu v bílém či Měniče.

Tvůrcem seriálu je Eric Kripke, mezi jehož předešlé projekty patří například horor Boogeyman. Vzhledem k tomu, že Lovci duchů (Supernatural) se skládají z množství epizod, je pod každým dílem podepsán jiný režisér. Nejčastěji se přitom režie ujal Kim Manners, jenž dříve pracoval na televizním trháku Akta X. Dalším častým režisérem je pak Phil Sgriccia a právě jeho epizody se obvykle řadí mezi ty nejlepší. Samotný Eric doposud režíroval pouze 20. díl druhé série, tedy „What is and What should never be“ ("Co je a co nikdy nemělo být"). Sera Gamble, Ben Edlund a zejména Robert Singer jsou pak producenty a autory mnohých epizod a jsou to rovněž tito lidé, bez nichž by seriál nebyl tím, čím je. Vedoucími producenty jsou dále Peter Johnson, McG a David Nutter.

Záměrem tvůrců bylo přinést na televizní obrazovky něco jako „horor na každý týden“, nicméně díky směsici dramatu, napětí a tajemna odlehčeného množstvím humoru se tedy během sledování jednotlivých epizod bojíte, smějete a pláčete zároveň. Právě z tohoto důvodu je show přístupná široké veřejnosti, o čemž svědčí i věková různorodost diváků. Bezpochyby jedním z nejpodstatnějších aspektů seriálu je sourozenecká láska. Způsob, jakým se bratři o sebe vzájemně starají, vás jednoduše chytí za srdce a okamžitě si zamilujete jejich vzájemné popichování a vtipkování. Jsou připraveni a odhodláni zemřít jeden pro druhého a právě to dodává seriálu na dramatičnosti. Další neodmyslitelnou součástí seriálu je však také hudba, která perfektně podtrhuje způsob života obou hlavních hrdinů. Z obrazovky tak zní tóny legendárních rockových skupin jako jsou AC/DC, Kansas, Boston, Blue Öyster Cult a další.

heroes3.jpgHrdinové

Původně, Kring navrhl sérii mít někdy-měnící cast. Nicméně, jeho motivace se změnilo, když si uvědomil, jak populární původním obsazení byl s publikem, a proto přivezl většinu z první sezóny obsazení pro druhou sezónu, se několik dodatků, kteří dostávali hvězda vyúčtování. [13] V jeho první sezóně, show rysy obsazení souboru dvanácti hlavních postav dělat to třetí největší obsazení v americké primetime televizi za Zoufalé manželky a Lost. Přestože NBC první sezóna cast stránce jsou uvedeny jen deset znaků, [14] Leonard Roberts, který se poprvé objevil v seriálu 'pátý příběh v pořadí, jak DL Hawkins, byl další člen původního na plný úvazek cast. [15] V epizodě jedenáct první sezóně, byl Jack Coleman, kdo líčí Noah Bennet, upgrade z opakující se role, aby se stal dvanácté na plný úvazek člen obsazení [16].

První sezóna vybavený dvanáct řad štamgasty. Hayden Panettiere vylíčí vysoké škole roztleskávačka Claire Bennet, kteří mohou spontánně regenerovat. Jack Coleman hraje její otec Noah Bennet, agent pro Společnost. Santiago Cabrera hrál ustaraný narkoman Isaac Mendez, kteří mohou malovat budoucnost. Tawny Cypress vykresluje Simone Deveaux, obchodník s uměním a skeptik. Greg Grunberg hraje LAPD policejní důstojník Matt Parkman, kdo umí číst myšlenky lidí. Ali Larter hraje Niki Sanders, internet striptérka s těžkou poruchou disociativní a super sílu. Leonard Roberts hraje Niki manžel DL Hawkins, ex-odsoudit, kteří mohou projít pevných látek. Noah Gray-Cabey hraje Míka Sanders, Niki a DL je mladý syn, který může komunikovat s kontrolou a digitální techniky. Masi Oka vykresluje prostor-čas manipulátor Hiro Nakamura. Adrian Pasdar hraje Nathan Petrelli, kongresový kandidát se schopností létat. Sendhil Ramamurthy hraje genetika Mohinder Suresh. Milo Ventimiglia vykresluje hospice sestra Peter Petrelli, se schopností napodobovat schopnosti jiných posthumans.

Během prvních dvou sezón, byly některé znaky napsána, aby se vytvořil prostor pro nové postavy s novými příběhy. Simone byl první hlavní postavu, která bude napsána, umírající blížit se ke konci sezony jeden. DL se stal hostující hvězda po událostech z první sezóny na finále, dělat dvě vystoupení v celé sezoně. Isaac Mendez byl také napsán, umírá v rukou Sylar, který byl prokázán v průběhu času Hiro Nakamura je cestování expedice do New Yorku dříve v sezóně. Nové postavy z přidané během sezony dva patří: Maya Herrera, kterou Dania Ramirez, uprchlík se schopností vyzařovat smrtící virus, Adam Monroe, 400-rok-starý Angličan a legendární válečník Takezo Kensei se schopností regenerace, vylíčený David Anders, Monica Dawson, ztvárnil Dana Davis, restaurace pracovníka s možností napodobovat fyzickému pohybu vidí, Elle biskup, sadistický sociopat s možností vytvářet elektrickou vylíčil Kristen Bell. Dva vedlejších postav z sezóně, Sylar, vylíčený Zachary Quinto, a Ando Masahashi, ztvárnil James Kyson Lee, byl povýšen do hlavních postav v sezóně dva.

Spouštění v sezóně tři, opakující se charakter Angela Petrelli, vylíčený Cristine Rose, byl povýšen na hlavní hrdina [17]. Elle, Adam a Mícha byly odstraněny z hlavního obsazení. Monica Dawson neobjevil po scény včetně jejího byly řezu. Niki byla také napsána, ale herečka Ali Larter zůstal na show zobrazovat nový charakter Tracy Strauss, Niki je triplet sestra s výkonem zmrazit objekty s touch. [18] Pro svou čtvrtou sezonu, nový charakter Samuel, ztvárnil Robert Knepper , byl přidán. Původně obsazení jako opakující se části, část byla změněna na hlavní roli [19]. Deanne Bray byl také přidán jako Emma Coolidge, neslyšící žena, která měla posílit synethesia (vidět barvy pro hudbu), včetně možnosti vytvářet zpěv.

 

 

futurama.jpgFuturama

Hlavní postavy

  • Philip J. Fry - smolař Fry je ústřední postavou. Původně pracoval jako poslíček v pizzerii, když byl zmražen na 1000 let. Ve 31. století ho zaměstnal jeho jediný žijící příbuzný H. J. Farnsworth jako intergalaktického poslíčka ve firmě Planet Express. Fry se neobtěžuje věcmi jako disciplína, pořádek nebo přemýšlení a svou lehkomyslností často způsobuje komplikace svému okolí, na druhou stranu, jak se později ukáže, je ale klíčovou postavou pro osud celého vesmíru.
  • Turanga Leela - jednooká Leela je jediným členem posádky kosmické lodi Planet Express se smyslem pro zodpovědnost, proto zastává funkci kapitána. Vyrostla v sirotčinci, před kterým ji jako novorozeně našli odloženou. Původně se domnívá, že je mimozemšťan neznámé rasy, po setkání se svými rodiči ale zjistí, že ve skutečnosti je „pouze“ mutant. Obvykle je tím, kdo ostatní vytahuje z problémů. A má talent na bojová umění.
  • Bender Bending Rodriguez - Bender, obhroublý robot vyrobený okolo roku 2996 v Mexiku a určený původně k ohýbání traverz, se dostává do firmy společně s Fryem. Obvykle se netají svou záští k lidem a přivádí své kolegy do nesnází, aniž by mu to jakkoli vadilo. Kromě kouření, neúspěšných pokusů o vaření a pití alkoholu je jeho největší zálibou kradení čehokoliv cennějšího při jakékoli příležitosti.
  • Prof. Hubert J. Farnsworth - je Fryovým velmi vzdáleným prasynovcem, je mu okolo 160 let. Zabývá se vynalézáním pozoruhodných věcí a rovněž je šéfem zásilkové společnosti Planet Express, kterou založil, aby jejím prostřednictvím financoval svou podivnou vědeckou činnost.
  • Dr. John Zoidberg - Zoidberg, tvor mimozemského původu, vzezřením podobný humru (patří k rase Decapodianů), je zaměstnán jako firemní lékař, ačkoli jeho znalosti medicíny jsou více než pochybné. Ostatními je téměř neustále přehlížen a někdy i utiskován.
  • Hermes Conrad - je Jamajčan, pracující jako manažer ve společnosti Planet Express. Je profesionálním byrokratem a jeho vášní je dodržování předpisů, byrokratických postupů, vyplňování formulářů a jakékoli předepsané papírování. Krom toho je také bývalým vrcholovým sportovcem v disciplíně podlézání.
  • Amy Wong - Amy je dcerou enormně bohatých čínských rodičů, kterým patří celá západní polokoule Marsu.[7] Ve firmě je na stáži, na universitu se dostala díky vlivu svých rodičů.

 

2cpb1c3.jpgJak jsem poznal  vaši matku.

1. sezóna (2005)

Děj začíná tím, že dva spolubydlící Marshall (Jason Segel) a Ted (Josh Radnor), Marshallova přítelkyně Lily (Alyson Hannigan) a Barney (Neil Patrick Harris) sedí v baru MacLaren's, kde se seznámí s reportérkou Robin (Cobie Smulders). Ted ji již po prvním rande řekne, že ji miluje, později se s ní snaží dát se dohromady na party, kde se z nich stanou kamarádi.

Při svatbě dvou přátel z mládí chce Ted opět svést Robin, ovšem nakonec potká pekařku Victorii, se kterou následující díly chodí, později Victorie odjíždí do Německa na kuchařský kurz. Těsne před rozchodem se Ted a Robin začnou vášnivě líbat, ovšem nakonec se rozejdou ve zlém, Robin zjistí, že Ted se s Victorií zatím nerozešel.

V druhé polovině sezóny se povede narychlo zamluvit místo na svatbu Lily a Marshalla, na termín za dva měsíce, vše zařizují, ale Lily přemýšlí o tom, že nestihla to, co chtěla stihnout. Chtěla žít bohémským životem, chtěla zažít lesbickou zkušenost a chtěla žít. V posledním díle se dozví i Marshall, že má možnost jet na kurz malování do San Francisca. Mezi hádkou Lily a Marshalla se Ted snaží přivolat déšť "Tancem Deště" (anglicky Rain Dance), po velkém úsilí se mu to povede. Jde tak za Robin, se kterou se políbí. Poslední scéna ukazuje promoklého a smutného Marshalla, jak sedí se snubním prstenem na dešti.

[editovat] 2. sezóna (2006)

Hned první epizoda řeší události po Lilině odjezdu do San Francisca na malířský kurz. Marshall je smutný a ostatní přátelé mu pomáhají na ni zapomenout. To se mu podařilo, až jednoho dne se vrací, z počátku se domluví, že budou přátelé, ale později se dají opět dohromady a koncem série se vezmou. Mimo jiné si Marshall těsně před svatbou oholí hlavu.

V prvním díle (resp. v posledním 1. série) se z Teda a Robin stane pár i přes to, že jsou každý úplně jiný. Jejich vztah trvá přes celou sérii a rozejdou se na konci.

[editovat] 3. sezóna (2007)

První díl třetí série "Wait For It" byl odvysílán 25. září 2007. V průběhu série zažije Ted více vztahů, ke konci se sblíží s doktorkou Stellou, kterou na úplném konci série požádá o ruku. Robin exceluje v dalším songu ze svého mládí, který navazuje na slavné Let's go to the mall. Barney podlehne pokušení, když je Robin citově zranitelná po rozchodu se svým ex-ex-přítelem a vyspí se spolu. Ted v reakci na to vyškrtává Barneyho ze svého života. V posledním díle dojde k nehodě, kdy se Barney dostává do nemocnice v těžkém stavu a Ted mu odpouští.

Marshall kvůli finanční situaci přijímá práci u organizace, která rozhodně nechrání životní prostředí, právě naopak, a je z toho nešťastný. Nakonec je ze společnosti vyhozen a v současnosti shání práci.

[editovat] 4. sezóna (2008)

V této sezóně všichni z party dospějí, stávají se třicátníky. Stella souhlasí, že si vezme Teda, ke svatbě ovšem nedojde, protože Ted se rozhodne pozvat otce Stellyny dcery, Stellyného bývalého manžela. Stella se tak vrací ke svému bývalému manželovi. Barney přiznává Lily, že je zamilovaný do Robin. Marshall a Lily se konečně přestěhují do nového bytu a přemítají o tom, zda jsou nebo nejsou připraveni mít dítě. Robin vezme práci v Japonské televizi, ale později se vrací zpět do USA.

 

 

300px-buffycast.jpgBuffy přemožitelka upírů.

Scenárista Joss Whedon postavil seriál na opačném principu než na jakém se zakládá většina hororových filmů, kde mladá blonďatá dívka slouží jen jako hysterická oběť nebo někdo, koho může zachránit hlavní mužský hrdina. Whedon toto klišé obrátil a tak je to často Buffyin kamarád Xander (v českém dabingu též nazývaný Alex), kdo potřebuju zachránit, a Buffy se o sebe dokáže postarat víc než dobře. Nicméně její osobní život je stejně zmatený a bolestivý, jako u většiny dívek jejího věku. Tato kombinace fyzické síly a citové zranitelnosti získala pro seriál početné skupiny fanoušků.

Děj se odehrává v Kalifornii ve fiktivním městě Sunnydale, jehož střední škola stojí přímo na Pekelné bráně (Hellmouth), která slouží jako spojení mezi naším světem a temnou říší démonů. Přítomnost brány také přitahuje do Sunnydale nejrůznější monstra a zloduchy.

Nejvíce se v seriálu objevují samozřejmě upíři, zpodobňovaní různými způsoby inspirovanými mýty, pověstmi i literaturou. Buffy a její přátelé také bojují s démony, duchy, bohy, trolly, zombie, čarodějnicemi i mezi sebou, a často není jejich úkolem nic menšího, než záchrana světa. Mytologie seriálu je inspirována tradičními pověstmi o nadpřirozenu i dalšími kulturními, náboženskými a fiktivními zdroji. Nadpřirozené prvky mají téměř vždy i metaforický nebo symbolický význam.

Buffy (Sarah Michelle Gellar) je Přemožitelka, další z dlouhé řady mladých dívek vyvolených osudem, aby bojovaly proti silám zla. To jí dává extrémní sílu, výdrž, obratnost, intuici, uzdravovací schopnost a částečně také dar předpovídání budoucnosti ve formě snů. Dohlíží na ni její Pozorovatel Rupert Giles (Anthony Stewart Head), který je na začátku seriálu knihovníkem v Buffyině škole.

Pomáhají jí také její přátelé, označovaní v originále jako „Scooby gang“ nebo „Scoobies“, kvůli podobnosti s postavami z kresleného seriálu Scooby Doo. Sarah Michelle Gellar později hrála postavu z tohoto seriálu, Daphne, ve filmech Scooby Doo' a Scooby Doo 2.

Buffy je většinou ta, která podstupuje fyzické souboje. Její kamarádka Willow Rosenbergová zajišťuje shánění potřebných informací prostřednictvím počítače, od druhé série ke svým schopnostem přidá i magii. Giles je zběhlý ve vyhledávání informací v běžných knihách i starých mystických textech. Alexander Harris jako jediný nemá žádnou zvláštní schopnost a sám to také v 3. sérii přiznává.

Seriál je zajímavý tím, jak smíchal mnoho žánrů dohromady - horor, bojová umění, romanci, melodrama i komedii. Na rozdíl od filmu, který byl špatně přijat a jeho tvůrce Whedon se od něj distancoval, dosáhl seriál velkého úspěchu jak mezi mladšími diváky (pro které byl určen), tak mezi staršími televizními kritiky. Mnozí to připisují chytře napsaným scénářům a talentu Josse Whedona.

Seriál je plný metafor k problémům a zkouškám období dospívání. V epizodě Out of Sight, Out of Mind je použita neviditelnost jako metafora k tomu, být ignorován ostatními. V dílu The Pack jsou Xander a několik jeho spolužáků ovládnuti hyenami, což zpodobňuje často negativní důsledky vlivu skupiny na mentalitu jedince. Zřejmě nejdiskutovanější metaforou je následek toho, že se spolu Buffy a Angel vyspí - Buffy přijde o panenství a Angel o duši. Sarah Michelle Gellar k tomu řekla: „To je jasná metafora. Vyspíš se s klukem a on je najednou zlej.“

Seriál si za toto a další zdánlivě puritanské podtexty vysloužil hodně kritiky. Whedon ale tvrdí, že seriál se prostě jen zabývá následky činů a jejich dopadem na emoce diváků. Říká: „Nedávám lidem co chtějí, dávám jim co potřebují. … Nikdo nechce vidět v Othellovi pokojný rozvod. Lidé chtějí vidět tragédii. … Věci se musí pokazit, špatné věci se musí dít.“

Podle Whedona si seriál musí své emocionální chvíle zasloužit a tak se postavy musí často bolestivě zodpovídat za své činy. Například když je v šesté sérii Buffy vzkříšena z mrtvých svými přáteli, je spolu s ní přivolán i démon jako určité vyvážení. Její přátelé si mysleli, že se po smrti dostala do pekla, z něhož ji chtěli vysvobodit, ona ale byla v nebi, a tak byl pro ni návrat do drsné reality života velice těžký. Také díky jejímu oživení může v sedmé sérii První zlo vést válku proti linii Přemožitelek.

Děj není uzavřen do jednotlivých epizod, ale každá série má hlavní dějovou linku, kterou jednotlivé díly sledují, a svého hlavního zloducha, doprovázeného jedním nebo více menšími zloduchy.

 

 

abc29c7c4_simpsonsfamilyhouse.jpgSimpsonovi

Základní rodinu Simpsonových tvoří rodiče Homer Simpson a Marge Simpsonová, děti Bart, Líza a Maggie, pes Spasitel a kočka Sněhulka II., která však nešťastně zemřela v díle Já, robot (15. série). Líza si našla novou kočku Sněhulku III., která se jí nešťastně utopila v akváriu, i čtvrtá Lízina kočka Coltrane zemřela, tentokrát vyskočila z otevřeného okna, až pátá kočka, kterou Líza pojmenovala opět Sněhulka II. - ta jí zůstala. Další příbuzenstvo jsou sestry Marge Patty a Selma Bouvierovy, Homerův otec Abe, Homerova matka Mona Simpsonová, která je na útěku před zákonem a později v 19. sérii zemře, jeho nevlastní bratr Herbert Powell a nevlastní sestra, poprvé spatřena v epizodě Obtěžoval jsem anglickou královnu (angl. The Regina Monologues), až po postavy, které se nikdy neobjevily, pouze se o nich mluvilo. Mezi takové patří Homerův bratranec Frank, z kterého se později stala Františka, pak se dal k nějaké okultní sektě, kde mu říkají „Matka Shabooboo“.

Místa, ve kterých se seriál odehrává jsou různorodá, nejčastěji se děj odehrává ve fiktivním městě Springfield, bydlišti většiny hlavních postav. A jak říká sám Matt Groening: I když pocházím ze Springfieldu v Illinois, název Springfield jsem zvolil proto, že je to jedno z nejčastějších jmen měst a osad v USA.

1272879489.jpgDům loutek

Příběh sleduje Echo, „loutku“ z losangeleského „Domu loutek“, jednoho z mnoha zařízení provozovaného organizací, která pronajímá lidské bytosti bohatým klientům pro oblasti jejich zájmu, zvané závazky. Můžou to být románky, ale také vysoce riskantní kriminální akce. Vzpomínky loutek byly vymazány pomocí sofistikované technologie, aby jim byly naprogramovány nové osobnosti pro každou její práci. Všechny loutky v losangeleském Domu loutek jsou pojmenovány krycími jmény založenými na fonetické abecedě NATO. Echo, stejně jako její „spoluloutky“ Victor a Sierra, jsou tabula rasa, dokud programátor nenahraje její dovednosti a vzpomínky a neudělá ji tak zcela novou unikátní osobností. Agenti jako Echo jsou údajně dobrovolníky, kteří se vzdali své mysli a těla ve prospěch této organizace na pět let, během kterých je jejich osobnost uložena na pevném disku, výměnou za obrovský obnos peněz a vyřešení jakýchkoli problématických následků v jejich životech. Nicméně ve skutečnosti to vypadá, že v mnoha případech byl použit těžký nátlak či brutální násilí. Echo je unikátní v tom, že si něco pamatuje i po vymazání a postupně si začíná vytvářet novou osobnost, která je jistým způsobem ještě pozoruhodnější, charakterističtějí, výraznější než její původní osobnost vysokoškolské studentky Caroline Farrellové. Takový koncept dovoluje seriálu zkoumat názor na identitu a osobnost, co to vlastně je a jak spolu souvisejí.

Jak se Echo dál rozvijí a učí se pracovat za hranicemi každé dočasné osobnosti, podstupuje riziko poslání do „Podkroví“, kam se natrvalo odkládají „rozbité“ loutky a problematiční zaměstanci. Utečivší loutka Alpha, génius a sériový vrah, který se zbláznil z nahrání vzpomínek spousty lidí, je zaujat Echou a vidí ji jako potencionální přítelkyni. Agenta FBI Paula Ballarda jeho posedlost nedoloženou fámou o Domu loutek stojí kariéru. Etické dilema a ignorování jeho nadřízeným ho donutí opustit FBI a pracovat pro organizaci jako tak zvaný patron (tedy ochránce) Echy. Ballard vidí aktivity Domu loutek jako nemorální a nelegální, ale zároveň roste jeho spoluúčast v byznysu, který přirovnává k vraždě a obchodování s lidmi. Uvnitř Domu panují rozdílné názory. Ředitelka Adelle DeWitt vidí svou roli jako pomoc čestnému výzkumu korporátního sponzora Domu loutek; programátor Topher Brink má zhola vědecký amorální přístup; patron, poté vedoucí bezpečnosti Boyd Langton, bývalý policista, je obecně znepokojen etickými a teologickými aspekty technologie, ale vypadá to, že svou roli vnímá jako příležitost k zabránění neštěstí. Nicméně po událostech ve třináctém díle první série „Epitaph One“ (Ze smluvních důvodů v USA dostupný pouze na DVD, v televizi nebyl vysílán. V zahraničí však vysílán je.) se seriál soustředí na nebezpečí zneužití technologie vymazávající mysl. Během druhé sezóny se každá postava konfrontuje s vlastní morální spoluvinou, která vede k uvědomění si, že Dům loutek je vnitru zcela nemorální a špatný. Korporátní sponzor Domu loutek, společnost zkoumající drogy jménem Rossum Corporation, chce získat kontrolu nad národní vládou a nejspíše i nad nevinnými lidmi, kteří nemají s Domem loutek nic společného, za použití sjednocených technologií vyvinutých v losangeleském Domu loutek a v dalších Domech ve velkých městech.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< září >>
<< 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            


Statistiky

Online: 1
Celkem: 38210
Měsíc: 1274
Den: 57